Karolina Chwiałkowska | Pytania
323
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-323,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-11.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1.1,vc_responsive
k

Pytania

1. Jak wygląda dzień w żłobku?

Przykładowy plan dnia i tygodnia został zamieszczony na naszej stronie internetowej. Należy pamiętać jednak, że ma on charakter poglądowy, co znaczy, że terminy oraz rodzaje zajęć mogą być zmieniane tak, aby wpasować się w nastrój i potrzeby dzieci.

2. Co moje dziecko powinno zabrać ze sobą do żłobka?

Każde dziecko w naszym żłobku posiada swoją półeczkę w szatni na której powinno znajdować się ubranko na zmianę oraz kapcie. Wszystkie materiały edukacyjne zostaną zapewnione przez żłobek.

3. Jakie kwalifikacje posiadają opiekunki?

Każda z osób pracujących w naszym żłobku posiada wykształcenie pedagogiczne oraz niezbędne doświadczenie. Ponadto, w skład naszej kadry wchodzi położna, co zapewnia kompetentną opiekę nad najmłodszymi dziećmi.

4. Jak wygląda okres adaptacyjny?

2 tygodnie przed planowanym przyjściem dziecka do żłobka rozpoczyna się okres adaptacyjny. W pierwszych dniach rodzic przebywa na sali zabaw wraz z dzieckiem co zapewnia łagodne zaznajomienie się z nowym miejscem. Dla rodzica jest to również okazja do przyjrzenia się pracy w żłobku i zapoznania z wszystkimi opiekunkami. Czas przebywania rodzica w żłobku ulega stopniowemu skracaniu do okresu, kiedy dziecko będzie czuło się w pełni bezpiecznie podczas jego nieobecności.

5. Jak mogę otrzymać dofinansowanie z Urzędu Miasta?

Dofinansowanie z Urzędu Miasta skierowane jest dla rodziców, którzy mieszkają i rozliczają się w Poznaniu.

6. Moje dziecko jest alergikiem pokarmowym, czy to problem dla cateringu?

Firma cateringowa z którą współpracujemy posiada możliwość stworzenia indywidualnej diety dla każdego dziecka w zależności od jego potrzeb.